„Europos ŽIV testavimo savaitę“ nemokami ŽIV tyrimai tik tarptautinių donorų lėšomis

/ 2016-11-18 / Publikacijos kategorija: Naujienos, ŽIV

ziv-savaite

Pranešimas žiniasklaidai: „Europos ŽIV testavimo savaitę“ nemokami ŽIV tyrimai tik tarptautinių donorų lėšomis.

Asociacija „Demetra“ 2016 m. lapkričio 18-25 d. kviečia visuomenę nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV. Šią išskirtinę galimybę nevyriausybinė organizacija Lietuvos gyventojams suteikia ketvirtą kartą, nes per šį laiką valstybinės institucijos taip ir nesugebėjo pasiūlyti nemokamų ŽIV tyrimų Europos Sąjungos komisaro Vytenio Andriukaičio palaikomai tradicinei „Europos ŽIV testavimo savaitei“.

Asociacija „Demetra“ ketvirtus metus vienijasi su Europos valstybių organizacijomis, institucijomis, valdžios lyderiais ir visą savaitę nuo 2016 m. lapkričio 18 d. iki 25 d. daugiau informuos apie ŽIV tyrimo naudą bei suteiks galimybę nemokamai ir anonimiškai atlikti ŽIV tyrimą labiausiai pažeidžiamoms asmenų grupėms. „Kasmet ieškome naujų ir patrauklių visuomenės informavimo formų. Šiemet pasinaudosime Facebook galimybėms ir šalies gyventojus išsitirti dėl ŽIV artimiausioje su asociacija „Demetra“ bendradarbiaujančioje klinikoje pakviesime asmeniškomis žinutėmis. Tikimės, kad ne vienas šia galimybe pasinaudos, juolab kad maksimaliai sumažinti barjerai, nes tyrimo metu sutinki tik vieną specialistą ir po minutės sužinai tyrimo rezultatą, – sako asociacijos „Demetra“ vadovė Svetlana Kulšis.

Europos komisija nuolat reikalauja, kad valstybės finansuotų tokias mokslu pagrįstas intervencijas, kaip ŽIV ištyrimas, tačiau Lietuvos atsakingos institucijos prie to prisideda reklamuodamos privačias laboratorijas, kuriose už ŽIV tyrimą reikia susimokėti. Esame bene vienintelė Europos Sąjungos valstybė, kurioje ŽIV ištyrimas pacientui arba kainuoja pinigus, arba kainuoja laiką ir anonimiškumą, nes reikia apsilankyti pas keletą sveikatos priežiūros specialistų.

Tai, kad nemokami ŽIV tyrimai Lietuvoje prieinami tik kelioms visuomenes grupėms, raštu informuotas Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą p. Vytenis Andriukaitis, kuris su asociacijos „Demetra“ specialistais buvo susitikęs šią vasarą. Atsakomajame laiške p. V. Andriukaitis pažadėjo šį klausimą aptarti pirmajame susitikime su naujuoju LR sveikatos apsaugos ministru. Tikimės, kad galbūt kitais metais Lietuvos gyventojai Europos ŽIV testavimo savaitės metu galės nemokamai ir anonimiškai atlikti ŽIV tyrimą valstybės lėšomis be gydytojo siuntimo.

Šiais metais, remiant AIDS sveikatos pasaugos fondui (AHF), ŽIV tyrimą galima atlikti 12-je miestų: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Visagine, Alytuje, Biržuose, Pabradėje, Šiauliuose ir Kretingoje. Daugiau informacijos: www.demetra.lt ir https://www.facebook.com/asociacijademetra/

Tagged under: ,
TOP