Europos ŽIV testavimo savaitė lapkričio 18-25, 2016

/ 2016-11-08 / Publikacijos kategorija: Naujienos, ŽIV, Žmogaus teisės

Asociacija Demetra vienijasi su Europos valstybėmis dėl ketvirtus metus organizuojamos Europos ŽIV testavimo savaitės, kuria siekiama informuoti apie ŽIV ištyrimo naudą ir paskatinti kuo daugiau žmonių atlikti ŽIV tyrimą. Iniciatyva kviečia susivienyti Europos visuomenę ir pagal galimybes vieną savaitę vykdyti veiklas, kad kuo daugiau asmenų sužinotų ŽIV statusą, o esant teigiamam tyrimo rezultatui laiku gautų gydymą. Šiuo metu kas trečias iš 2,3 mln. gyvenančiųjų su ŽIV Europoje nežino, kad yra užsikrėtęs. Pusei ŽIV užsikrėtusiųjų liga diagnozuojama vėlai, kas atitolina efektyvaus gydymo galimybes. Tai reiškia, kad daug žmonių nėra atlikę ŽIV tyrimo ir sveikata susirūpina tik atsiradus tam tikriems požymiams ar simptomams.

Europos ŽIV testavimo savaite siekiama paskatinti dialogą tarp įvairių sektorių, kad ES valstybėse būtų sudaryta daugiau galimybių atlikti ŽIV tyrimą. Tai yra:

  • riziką turėjusius žmones motyvuoti atlikti ŽIV tyrimą;
  • skatinti sveikatos priežiūros specialistus siūlyti ŽIV tyrimą kaip profilaktinį įvairioms asmenų grupėms pagal galiojančias šalies ir Europos rekomendacijas;
  • remti ir vienyti bendruomenines organizacijas, kad padidėtų ŽIV ištyrimo apimtys ir dalintis gerąja praktika;
  • plačiau informuoti politikus apie ŽIV ištyrimo ekonominę naudą ir efektyvumą individui ir visuomenei.

 

Daugiau informacijos: www.demetra.lt

 

 

ziv-savaite

Tagged under: ,
TOP