Balandžio 4-6 d. vyko regioninė konferencija “Žalos mažinimas naujoje aplinkoje”

/ 2017-04-07 / Publikacijos kategorija: Narkotikų politika, Naujienos, Žalos mažinimas, ŽIV

Balandžio 4-6 dienomis Vilniuje vyko regioninė konferencija “Žalos mažinimas naujoje aplinkoje.  Dalyvavo daugiau kaip 350 dalyvių iš 38 skirtingų šalių, skaityta daugiau kaip 100 pranešimų, įvyko virš 20 įvairių sesijų ir dirbtuvių žalos mažinimo temomis ir net 80-ai atstovų iš nevyriausybinių organizacijų ir narkotikų vartotojų bendruomenių buvo suteiktos stipendijos ir sudarytos sąlygos atstovauti savo interesus.

Konferencijoje gausiai dalyvavo ir mūsų partneriai bei kolegos – žalos mažinimo ekspertai, žemo slenksčio kabinetai, valstybinių institucijų atstovai ir net seimo nariai!

Konferencijos atidarymo metu Jungtinių Tautų specialusis pasiuntinys ŽIV/AIDS klausimais Michel Kazatchkine paskatino Lietuvą nedvejoti, o veikti žalos mažinimo srityje tokiais žodžiais: “Nors gyvename 2017-aisiais ir pasaulio šalys vykdo narkotikų žalos mažinimo programas, mes vis dar skaičiuojame daugybę mirčių nuo narkotikų perdozavimo. Vyriausybė turėtų nustoti diskutuoti ir pradėti suprasti, kad nemokamas Naloksonas yra gyvybiškai svarbus. Tai yra akivaizdus pasirinkimas ir laikas tai įsisąmoninti”.

O Liberalų sąjūdžio vicepirmininkė Aušrinė Armonaitė paviešino straipsnį apie subalansuotą narkotikų politiką: http://m.delfi.lt/ringas/article.php?id=74266874

Dėkojame visiems, dirbantiems kartu! daugiau apie konferenciją galima rasti čia: http://www.harm-reduction.org/actions/harm-reduction-new-environment

 2

TOP