Sveikatos apsaugos ministerijai pateikti pasiūlymai dėl žemo slenksčio paslaugų kokybės gerinimo

/ 2015-11-23 / Publikacijos kategorija: Naujienos, Projekto naujienos, Žalos mažinimas, ŽIV

photo-by-sylwia-bartyzel-n-308

Nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicija „Galiu gyventi“, siekdama gerinti žemo slenksčio paslaugų kokybę, siūlo koreguoti kai kuriuos narkotikų žalos mažinimo programų vykdymo tvarkos aprašo (LR sveikatos apsaugos ministro 2006 m. liepos 5 d. įsakymas Nr. V­584) punktus. Tuo tikslu 2015 m. lapkričio 16 dieną Koalicija oficialiu raštu pateikė konkrečius siūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai.

Tvarkos aprašą siūloma papildyti tipinėmis žemo slenksčio kabinetų paslaugomis, kurios iki šiol nebuvo įvardintos, bet kurių didelį poreikį išsako ir specialistai, ir klientai, ir kabinetų darbuotojai: atrankinių greitųjų virusinių hepatitų B ir C bei sifilio tyrimų atlikimu, opioidų perdozavimo prevencijai skirto rinkinio dalijimu su naloksono ampulėmis. Taip pat siūloma spręsti ir įsisenėjusį klausimą ir keisti galiojančjo tvarkos aprašo nuostatą, kuri leidžia švirkštus ir adatas tik keisti griežtu santykiu o ne dalinti, kas būtų daug efektyviau ŽIV prevencijos atžvilgiu.

Šių ir kitų konkrečių aprašo koregavimo poreikis buvo aptartas dar 2014 m. lapkričio 20 d. vykusioje Koalicijos „Galiu gyventi“ rengtoje apskrito stalo diskusijoje su dauguma žemo slenksčio paslaugų teikėjų, taip pat – su SAM, NTAKD, VPLC ir asociacijos „Demetra“ atstovais Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame posėdyje 2015 m. rugsėjo 7 d.Siūlymai taip pat remiasi Koalicijos „Galiu gyventi“ 2014 m. atliktu tyrimu „Žalos mažinimo paslaugų kaštų vertinimas, kurio metu dėl paslaugų buvo apklausiami ir žemo slenksčio kabinetų klientai trijuose miestuose.

Koalicijos „Galiu gyventi“ vardu pateikti dokumentai LR Sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei:

RAŠTAS ir argumentai dėl siūlymo koreguoti žemo slenksčio paslaugų tvarkos aprašą

PRIEDAS konkrečios siūlomos tvarkos aprašo korekcijos

 

Tagged under: ,
TOP