Dėl atsakingos narkotikų politikos formavimo Lietuvoje

/ 2017-12-13 / Publikacijos kategorija: EK projekto naujienos, Narkotikų politika, Naujienos

Koalicija „Galiu gyventi“ inicijavo ir šiandien pateikė nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi į Seimo narius, kuriuo Seimas raginamas keisti dabartinę narkotikų kontrolės politiką ir formuoti ją atsižvelgiant visų pirma į asmens bei visuomenės sveikatą ir saugumą.

Kreipimesi pažymima, kad šiandien Lietuvoje asmenys už narkotinių medžiagų vartojimą ir turėjimą savo reikmėms yra baudžiami, o ne nukreipiami į pagalbą. Nuo 2017 m. sausio 1 d. Lietuva žengė dar vieną žingsnį atgal – narkotinių medžiagų turėjimas savo reikmėms be tikslo platinti tapo baudžiamas tik pagal Baudžiamąjį kodeksą.

Baudžiamasis persekiojimas nesprendžia problemos ir nepadeda keisti narkotikus vartojančio asmens elgesio. Be to, narkotikų turėjimo kriminalizavimas sukelia rimtų neigiamų pasekmių asmeniui,  jo sveikatai ir visuomenei, o valstybei betikslis baudžiamasis persekiojimas brangiai kainuoja. Seimo nariai kreipimesi raginami gruodžio 14 d. balsavimo Seime metu palaikyti Seimo narės Aušrinės Armonaitės pateiktas Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis švelninama atsakomybė už narkotikų turėjimą savo reikmėms, diferencijuojamos bausmės už narkotikų platinimą, ir formuojama labiau subalansuota narkotikų kontrolės politika.

Tagged under:
TOP