Subalansuota narkotikų politika Lietuvoje: kada galima jos tikėtis?

/ 2017-04-20 / Publikacijos kategorija: EK projekto naujienos, Narkotikų politika, Naujienos

Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė puikus straipsnis apie narkotikų vartotojų kriminalizavimo žalą ir galimas kriminalizavimo mažinimo alternatyvas!
“Pasaulio praktika rodo, kad griežtesnės bausmės nesumažina narkotikų vartotojų skaičiaus, o kovoti su priklausomybe tokiame kontekste netgi sudėtingiau. Lietuva kol kas laikosi konservatyvios pozicijos, kylančios iš draudžiamų narkotikų vartojimo kaip nuodėmės ir ligos koncepcijų”. Visą straipsnį galima skaityti čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/narkotiku-politika-lietuvoje-apie-kanapiu-dekriminalizavima-kalbeti-dar-anksti-taciau-del-grieztu-bausmiu-jau-abejojama-56-782698
Koalicija “Galiu gyventi” pritaria straipsnyje išdėstytoms mintims ir turi vilčių, kad čia išsakyti faktai ir viešumas paskatins atvirą dialogą, kuriam kaip tik ir rengiamasi pastaruoju metu: įgyvendinant Europos Komisijos projektą, gegužės 11 d. įvyks pirmoji apskrito stalo diskusija su valdžios institucijomis ir pilietine visuomene dėl subalansuotos narkotikų politikos Lietuvoje.

Tagged under:
TOP