Sėkminga iniciatyvos “Saugi erdvė” pradžia muzikos festivaliuose

/ 2017-10-09 / Publikacijos kategorija: Naujienos, Žalos mažinimas

Kalbėti apie psichoaktyvių medžiagų poveikį ir vartojimo rizikas be gąsdinimų ir moralizavimo galima ir Lietuvoje. Tokią išvadą daro šiais metais tris skirtingus muzikos festivalius apkeliavusios iniciatyvos „Saugi erdvė“ sumanytojai.

logoEdukacinės iniciatyvos „Saugi erdvė“ palapines šią vasarą ir rugsėjį vykusių festivalių „Sūpynės“, „Yaga gathering“ ir „Loftas Fest“ metu aplankė keli tūkstančiai žmonių, kuriems patyrę specialistai suteikė objektyvią informaciją ir atsakė į rūpimus klausimus apie psichoaktyvių medžiagų veikimą, jų vartojimo ir maišymo rizikas. Festivalių dalyviams taip pat buvo nemokamai dalinami prezervatyvai, suteikta galimybė sužinoti savo ŽIV statusą bei pasitikrinti blaivumą alkotesteriais.

„Saugi erdvė“ iniciatorių vertinimu, suteiktos konsultacijos, betarpiškas specialistų ir piliečių dialogas, nemokamos ir lengvai prieinamos paslaugos turi ilgalaikį poveikį bei yra sėkmingas žal
os mažinimo sprendimas. Taip pat, žmonės sužino, kur esant bėdai gali kreiptis pagalbos ir supranta, kad patyrę specialistai – gali jiems padėti.

Trijose muzikos festivaliuose savo blaivumą alkotesteriais renginių dalyviai tikrinosi 1260 kartų. „Dauguma jaunų žmonių, pasitikrinę blaivumą alkotesteriu, teigė, kad tai daro pirmą kartą gyvenime Taip pat daugeliui buvo naujiena, kad blaivumą galima pasitikrinti ir asmeniniais alkotesteriais – ne tik tada, kai vairuojant patikrina kelių policija“, – dalyvavimo muzikiniuose festivaliuose patirtis apibendrino bendrovės „Alkotesteris“ vadovas Marius Anusauskas.

„Saugi erdvė“ iniciatyvos sumanytojų ir įgyvendintojų teigimu, didžiulis susidomėjimas „Saugi erdvė“ palapinėmis festivaliuose rodo, kad ir mūsų šalyje egzistuoja poreikis šiuolaikiškesniam požiūriui į psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją ir žalos mažinimą.

Planuojama, kad ateityje „Saugios erdvės“ palapinės aplankys ir daugiau renginių, o susidomėjimą galimybe jas pasikviesti pas save jau išreiškė ne vieno Lietuvos muzikos festivalio organizatoriai. Aktualią informaciją „Saugi erdvė“ specialistai skelbia bei į žmonių klausimus atsako ir savo „Facebook“ paskyroje – https://www.facebook.com/besafelab/

Edukacinę iniciatyvą „Saugi erdvė“ įgyvendina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, koalicija „Galiu gyventi“, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyrius, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“, bendrovė „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuras ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Tagged under:
TOP