Nevyriausybinės organizacijos kuria žmogaus teisių advokacijos planus

/ 2015-12-04 / Publikacijos kategorija: Advokacijos mokymų naujienos, Naujienos

2015 m. lapkričio 26–27 dienomis Birštone vyko jau antrasis praktinis seminaras-dirbtuvės, kurį oganizavo Koalicija „Galiu gyventi“ pagal projektą „NVO advokacijos įgūdžių stiprinimas siekiant efektyviai daryti įtaką politikos formavimo procesams”. Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės 2009–2014 m. finansinių mechanizmų.

Šame antrajame seminare 16 žmogaus teisių srityje veikiančių oganizacijų rengė savo advokacijos planus. Šį seminarą vedė lektorius iš Jungtinės Karalystės Dirkas Slateris, turintis ilgametę patirtį strateginės komunikacijos srityje, taip pat planuojant ir įgyvendinant konkrečias advokacijos kampanijas. Pasitelkęs praktines užduotis, užsienio lektorius padėjo nevyriausybinių organizacijų atstovams geriau suvokti savo advokacijos kampanijų kertinius dalykus.

Seminaro dalyviai labai teigiamai įvertino mokymus, kurių metu turėjo galimybę kurti savo advokacijos planus, nestandartiškai pasižiūrėti į žmogaus teisių problemų sprendimo būdus, į įtaigių žinučių formulavimą savo tikslinei auditorijai.  

Pasak vienos iš dalyvių, „Vilniaus Carito“ Nuteistųjų konsultavimo centro vadovės Raimondos Čižauskaitės, po šių mokymų ji įgavo daugiau pasitikėjimo, motyvacijos tęsti pradėtas advokacijos už žmogaus teises veiklas ir planuoti būsimas: „Atsirado daugiau sistemiškumo, aiškumo, konkretumo planuojant advokacijos veiklas. Labai patiko praktinės užduotys ir jų pritaikymas kasdienėje veikloje“.

Jai pritaria ir Kristina Vildžiūnaitė, kuri atstovauja „Šeimos santykių institutui“. „Dalyvauju Koalicijos organizuojamuose seminaruose, nes noriu pagilinti žinias advokacijos srityje, kurių labai reikia tiesioginiame darbe. Dabar turiu aiškesnį supratimą apie advokaciją, lobizmą, komunikaciją“, – kalbėjo Kristina Vildžiūnaitė. Ji taip pat labai teigiamai įvertino lektorius, kurie atitiko lūkesčius „su kaupu“.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Vilniaus Viltis“ Tarybos narys Mantas Narkevičius pabrėžė, kad Koalicijos seminaro metu iki tol kaupta informacija „susidėliojo į stalčiukus“ ir atsirado aiškesnės veiklos: „Dabar man žymiai aiškiau, ką ir kaip daryti, planuojant žmogaus teisių advokacijos veiklas. Labai patiko loginio mąstymo išraiška vaizdiniais, piešiniais“. Jo vertinimu, visi seminaro dalyviai po praktinių užduočių pradėjo aiškiau ir konkrečiau i formuluoti tikslus, pristatyti savo veiklas: „Koalicijos advokacijos seminarų ciklas kuria didžiulę naudą ir vertę nevyriausybinėms organizacijoms, kurios siekia esminių viešosios politikos pokyčių atstovaujamoms žmonių grupėms“.

Seminarų temos parinktos remiantis NVO poreikiu gilinti žinias advokacijos srityje: „Kas yra advokacija ir už ką iš tiesų advokataujame“, „Advokacijos rūšys“, „Įtakos darymo viešajai politikai būdai“, „Advokacijos metodų pasirinkimas“, „Detalus advokacijos veiklų planavimas“, „Advokacijos įrankiai: komunikacija per vizualiką, medijų naudojimą, rašytinius ir vaizdinius paveikių istorijų perteikimo metodus ir kt.“, „Valstybės ir savivaldybių institucijų sprendimų mechanizmai ir kaip juose dalyvauti“.

Projekto aprašymas

Tagged under:
TOP