VPLC iniciatyva dėl mirčių nuo heroino perdozavimo Vilniuje

/ 2015-08-25 / Publikacijos kategorija: Naujienos, Priklausomybė, Žalos mažinimas

Reaguodamas į padažnėjusias mirtis nuo heroino perdozavimo Kirtimų tabore, Vilniaus priklausomybės ligų centras (VPLC) žemo slenksčio paslaugas švirkščiamų narkotikų vartotojams, kurias teikia Mobiliojoje klinikoje, nuo rugpjūčio 10 d. papildė naloksono ampulių išdavimu.

Iki rugpjūčio 20 d. klinikos darbuotojai išdavė 216 ampulių. Mobiliosios klinikos personalas informuoja klientus apie heroino perdozavimo simptomus ir pirmą pagalbą, įskaitant ir naloksono panaudojimą. Mobiliosios klinikos klientai naloksono ampules paima, keisdami naudotus švirkštus į sterilius, gaudami dezinfekcines medžiagas, tvarsliavą. Naloksonas – stiprus heroino priešnuodis, leidžiantis efektyviai išvengti mirties nuo perdozavimo iki atvyks Greitoji medicinos pagalba.

2014 m. į VPLC Mobilią kliniką, kuri kasdien teikia žemos slenksčio paslaugas Kirtimų taboro ir stoties rajonuose, kreipėsi 2047 švirkščiamų narkotikų vartotojai, kurių amžiaus vidurkis buvo 34 m. Viso šalyje veikia 8 žemo slenksčio stacionarūs ir mobilūs kabinetai. Jų tikslas – užkirsti kelią ŽIV ir kitų infekcijų plitimui, sumažinti švirkštimo komplikacijas ir socialinę atskirtį, informuoti apie prieinamas gydymo ir socialines paslaugas.

VPLC raštas Vilniaus apskrities vyriausiojo komisariato viršininkui dėl heroino perdozavimo Vilniaus mieste čia

TOP