Lietuvoje startuoja ŽIV stigmos indekso tyrimas

/ 2017-12-13 / Publikacijos kategorija: Naujienos, ŽIV

Lietuvoje pirmą kartą bus atliekamas ŽIV stigmos ir diskriminacijos indekso tyrimas. Parengtas bendradarbiaujant tarptautiniams ekspertams ir  ŽIV srityje veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms  ŽIV Stigmos indeksas leidžia pamatuoti socialinę, psichologinę ir ekonominę įtampą, kurią dėl ŽIV stigmatizavimo ir diskriminacijos patiria su ŽIV infekcija gyvenantis žmogus ir jo artimieji darbinėje, socialinėje ir sveikatos priežiūros aplinkoje.

Tyrimas bus atliekamas pagal tarptautinės ŽIV paveiktų žmonių organizacijos „GNP+“ metodologiją. Tyrimo įrankis sukurtas bendradarbiaujant Global Network of PLHIV (GNP+), International Community of Women Living with HIV (ICW),  The Joint United Nations Programme on HIV/AIDS (UNAIDS), United States Agency for International Development  (USAID), U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR), Supporting Operational AIDS Research (Project SOAR).

Gruodžio 7 d. su partneriais ir ekspertais susitikome aptarti šio klausimo aktualumo Baltijos šalyse.

Gruodžio 8-9 dienomis, kartu su partneriais iš Latvijos  Biedrība “AGIHAS”,  mūsų bendruomenės nariai dalyvavo intensyviuose mokymuose, kurių metu pasiruošėme nuo 2018 m. pradžios matuoti ŽIV stigmos indeksą ir apklausti 200 ŽIV infekuotų asmenų dėl patiriamos diskriminacijos.

2017.12.07-1

Tagged under:
TOP