Koalicija „Galiu gyventi“ plečia pirmines teisines konsultacijas

/ 2014-03-10 / Publikacijos kategorija: Naujienos, Projekto naujienos

ziv_vidusKoalicija „Galiu gyventi“ plečia pirmines teisines konsultacijas nuo narkotikų priklausomiems asmenims Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, siekdama padėti jiems integruotis į visuomenę. Tam pritraukiami savanoriai konsultantai – aukštųjų mokyklų teisės studentai bei absolventai. Būsimi savanoriai parengti mokymuose, kurių metu Koalicijos lektoriai suteikė jiems reikalingų teorinių ir praktinių žinių.

2014 m. sausį–vasarį pasirengimo savanorystei mokymus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje baigė 25 teisininkai savanoriai. Dalis jų dar studijuoja, kiti jau baigę teisės mokslus. Mokymuose dalyvavo Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio unversiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kolpingo kolegijos, Klaipėdos verslo aukštosios mokyklos studentai bei absolventai. Šiuo metu savanoriai teisines konsultacijas kartą per savaitę jau teikia Vilniaus priklausomybės ligų centre, ŽIV ir AIDS paveiktų žmonių bei jų artimųjų asociacijoje „Demetra“. Artimiausiu metu numatoma konsultacijas pradėti Kauno apskrities priklausomybės ligų centre, Klaipėdos priklausomybės ligų centre bei Klaipėdos psichikos sveikatos centre. Norintieji pasikonsultuoti turi kreiptis tiesiogiai į vieną iš nurodytų įstaigų ir pasiteirauti dėl konkretaus konsultacijos laiko.

„Džiaugiamės, kad Lietuvoje jaunimas vis labiau įsitraukia į specialiųjų profesinių gebėjimų reikalaujančias savanoriškas veiklas. Jie supranta, kad ši veikla ne tik kuria vertę visuomenei, bet ir padeda patiems pasisemti vertingos patirties, kurios ne visuomet įgysi dirbdamas biure“, – sakė Koalicijos „Galiu gyventi“ direktorė Jurgita Poškevičiūtė. Pasak jos, svarbu, kad Koalicijos rengiamuose mokymuose savanoriai supažindami ne tik su specifiniais teisiniais klausimais, bet ir su pažeidžiamųjų grupių gyvenimo realybe, jų poreikiais, efektyviais bendravimo būdais, čia griaunami visuomenėje vyraujantys mitai apie ŽIV ir AIDS, narkotikų vartotojus. „Manome, kad po mokymų savanoriai yra pasirengę padėti sergantiesiems priklausomybe grįžti į visuomenę, sprendžiant jų teisines problemas, padedant mažinti teisines kliūtis gaunant pagalbą. Birželį yra numatytas renginys savanorių motyvacijai kelti, kurio metu savanoriai turės galimybę pasidalyti jau įgyta teisinio konsultavimo praktika, aptarti klientams kylančias sistemines teisines problemas.

Koalicijos „Galiu gyventi“ mokymai vykdomi pagal projektą „Paslaugų užtikrinimas ŽIV / AIDS paveiktiems žmonėms (apimant švirkščiamųjų narkotikų vartotojus) bei jų teisių gynimas“, kuris finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo 2009–2014 m. periodo NVO programos Lietuvoje lėšomis.

TOP