Europos žmogaus teisių teismas: Vokietija pažeidė žmogaus teises, atsisakiusi suteikti gydymą metadonu įkalinimo įstaigoje

/ 2016-10-11 / Publikacijos kategorija: Naujienos, Priklausomybė, Žmogaus teisės

2016 m. rugsėjo 2 d. Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT) paskelbė, kad Vokietija pažeidė žmogaus teises, nesudarydama sąlygų nuo heroino priklausomam asmeniui, patekusiam į laisvės atėmimo vietą, tęsti farmakoterapiją vaistiniais opioidais įkalinimo įstaigoje.
2008 metais už prekybą narkotinėmis medžiagomis suimtas ir Bavarijos regiono Kaišeimo miesto kalėjime Vokietijoje bausmę atliekantis vyras iki patekdamas į šią laisvės atėmimo vietą dešimtmečius sirgo priklausomybe nuo heroino. Ne vienerius metus buvo farmakoterapijos metadonu programos dalyvis. Tačiau įkalinimo įstaigoje nuteistajam buvo atsisakyta suteikti farmakoterapiją metadonu visu šešerių laisvės atėmimo metų laikotarpiu. Po įkalintojo skundų dėl lėtinių skausmų įkalinimo įstaigos vadovai konsultavosi su gydytoju ir šis rekomendavo skirti įkalintajam farmakoterapiją metadonu. Tačiau šių rekomendacijų nebuvo paisoma. Vietoje to nuteistasis gavo nuskausminamųjų.
2016 m. rugsėjo 1-ąją, praėjus trejiems metams po to, kai Vokietijos Konstitucinis teismas atmetė nuteistojo skundą, Strasbūro teismas nusprendė priešingai: sprendimas buvo priimtas 61-ų metų sulaukusio ir šiuo metu jau bausmę atlikusiojo asmens naudai. Šį sprendimą Vokietija dar gali skųsti.

European court of human rights

TOP