UNAIDS ragina šalis imtis į žmogų, teises ir sveikatą orientuotų priemonių ŽIV epidemijai tarp švirkščiamųjų narkotikų vartotojų stabdyti

/ 2016-04-18 / Publikacijos kategorija: Komentaras, Narkotikų politika, Naujienos, ŽIV

Nauja UNAIDS (Jungtinių Tautų AIDS agentūros) ataskaita „Nežalok: sveikata, žmogaus teisės ir asmenys, kurie vartoja narkotikus“ teigia, kad nepakankama žalos mažinimo programų aprėptis ir viešoji politika, kuri kriminalizuoja bei marginalizuoja asmenis, kurie vartoja narkotikus švirkščiamuoju būdu, trukdo sumažinti naujų ŽIV infekcijos atvejų skaičių. Ši ataskaita buvo paskelbta 2016 m. balandžio 15 d., rengiantis JT Generalinės asamblėjos specialiajai sesijai narkotikų klausimais, kuri vyks balandžio 19-22 d. Niujorke.

Ataskaita atskleidžia, kad daugelis šalių nesugebėjo priimti į sveikatą ir teises orientuotų priemonių, o tai nulėmė, kad per 2010-2014 m. laikotarpį pasaulyje naujų ŽIV atvejų tarp asmenų, kurie vartoja narkotikus švirkščiamuoju būdu, nepradėjo mažėti. Tai reiškia, kad pasauliui nepavyko įgyvendinti JT Generalinės Asamblėjos 2011 m. užsibrėžto tikslo iki 2015 m. 50 procentų sumažinti ŽIV perdavimą tarp asmenų, kurie švirkščiasi narkotikus.

Michel Sidibé, UNAIDS vykdantysis direktorius, teigia: „Akivaizdu, kad nieko nekeisdami niekur ir nenueisime. Pasaulis turi išmokti pastarųjų 15 metų pamokas ir sekti pavyzdžiu šalių, kurios sustabdė ŽIV epidemiją tarp asmenų, kurie švirkščiasi narkotikus, nes įgyvendino žalos mažinimo programas, kurių prioritetas – sveikata ir žmogaus teisės“.

UNAIDS pranešimas apie ataskaitą.

Tagged under: ,
TOP