Trys geriausi advokacijos planai bus atrinkti baigiamuosiuose mokymuose

/ 2016-01-28 / Publikacijos kategorija: Advokacijos mokymų naujienos, Naujienos

 

IMG_3830Vasario 2–3 dienomis Koalicija Galiu gyventi organizuoja paskutinį – trečiąjį – praktinį seminarą tema Rinktiniai advokacijos plano įgyvendinimo įrankiai pagal projektą „NVO advokacijos įgūdžių stiprinimas siekiant efektyviai daryti įtaką politikos formavimo procesams“. Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės 2009–2014 m. finansinių mechanizmų.

Pirmą baigiamojo seminaro dieną dalyviai pristatys savo organizacijų advokacijos planus, kuriuos komentuos advokacijos srities ekspertai. Jie taip pat pateiks savo įžvalgas bei pasiūlymus ir aktyviai dalyvaus darbinėse diskusijose tobulinant dalyvių advokacios planus. Šių mokymų metu dalyviai formuluos advokacijos žinutes, kurios bus naudojamos, siekiant norimų viešosios politikos pokyčių, ypač žmogaus teisių srityje.

Baigiamasis seminaras išsiskirs tuo, kad jo metu patys dalyviai atrinks tris geriausius advokacijos planus, o laimėtojai bus apdovanoti galimybe susikurti vizualinės medžiagos konkrečiai advokacijos kampanijai. Daugiausia praktinių advokacijos pamokų tikimasi iš antrąją seminaro dieną vyksiančių praktinių užsiėmimų su valdžios, politikos ir žiniasklaidos atstovais, kuriems seminaro dalyviai stengsis „parduoti“ savo advokacijos žinutes.

Primename, kad Koalicijos Galiu gyventi“ įgyvendinamame projekte ir organizuojamuose praktiniuose seminaruose nuo praėjusių metų rudens dalyvauja 16 žmogaus teisių srityje veikiančių ir advojacijos veiklas vykdančių organizacijų. Seminarus veda patyrę žmogaus teisių srities ekspertai iš Lietuvos ir užsienio. Pirmojo seminaro, vykusio rugsėjį, metu nevyriausybinių organizacijų atstovams buvo aiškinamasi, kas iš tiesų yra advokacinė veikla, pristatyta  advokacijos įrankių bei jų metodų įvairovė, žmogaus teisių aktualijos ir žmogaus teisių advokacijos iššūkiai bei galimybės Lietuvoje. Praktiniuose užsiėmimuose grupėse  dalyviai mėgino išgryninti advokataujamų visuomenės grupių paveikslus bei aiškiai įvardinti jų problematiką.

Lapkritį vykusiame antrajame seminare pagrindinis dėmesys buvo skiriamas advokacijos planams rengti. Pastarąjį seminarą vedė lektorius iš Jungtinės Karalystės Dirkas Slateris, turintis ilgametę patirtį strateginės komunikacijos srityje, taip pat planuojant ir įgyvendinant konkrečias advokacijos kampanijas. Pasitelkęs praktines užduotis, užsienio lektorius padėjo nevyriausybinių organizacijų atstovams geriau išgryninti savo advokacijos kampanijų kertinius siekius.

Seminaro dalyviai teigiamai vertina praktinius mokymus, kurių metu turėjo galimybę kurti savo advokacijos planus, nestandartiškai pasižiūrėti į žmogaus teisių problemų sprendimo būdus, į įtaigių žinučių formulavimą savo tikslinei auditorijai. Pasak vienos iš dalyvių, „Vilniaus Carito“ Nuteistųjų konsultavimo centro vadovės Raimondos Čižauskaitės, po šių mokymų ji įgavo daugiau pasitikėjimo, motyvacijos tęsti pradėtas advokacijos už žmogaus teises veiklas ir planuoti būsimas: „Atsirado daugiau sistemiškumo, aiškumo, konkretumo planuojant advokacijos veiklas. Labai patiko praktinės užduotys ir jų pritaikymas kasdienėje veikloje“.

Tagged under:
TOP