Įvyko pirmasis aukšto lygio susitikimas „Narkotikų politika: sveikatos dimensija Lietuvoje ir ES“

/ 2017-05-18 / Publikacijos kategorija: EK projekto naujienos, Narkotikų politika, Naujienos

Gegužės 11 d. Vilniuje įvyko pirmasis aukšto lygio susitikimas „Narkotikų politika: sveikatos dimensija Lietuvoje ir ES“, kuriame dalyvavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, sveikatos apsaugos ministras, įvairių ministerijų viceministrai ir atstovai, Vyriausybės, kitų valstybinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų vadovai bei atstovai. Įžvalgomis dalijosi sveikatos apsaugos ministras Dr. Aurelijus Veryga, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė bei Lietuvos Teisės instituto direktoriaus pavaduotojas Dr. Rokas Uscila.

Departamento kvietimu į susitikimą taip pat atvyko Europos mokslinių tyrimų organizacijos RAND analitikė Europoje Kristy Kruithof, kuri pristatė Europos Komisijos studiją apie alternatyvas baudimui už su narkotinėmis medžiagomis susijusias nusikalstamas veikas.

Diskusijos metu sutarta, jog labai svarbu visiems sektoriams dirbti kartu ir, pasitelkus įvairių sričių ekspertus, formuoti ilgalaikę narkotikų kontrolės ir prevencijos politiką Lietuvoje, kuri būtų paremta sveikatos dimensija ir žmogaus teisėmis.

Drug policy platform. 2017.05.11 (6)Drug policy platform. 2017.05.11 (4)Drug policy platform. 2017.05.11 (7)

Tagged under:
TOP