Edukacinė iniciatyva “Saugi erdvė”

Žalo mažinimo informacinė palapinė „Saugi erdvė” 2017 m. apkeliavo tris muzikos festivalius:

  • “Supynes” (birželio 30 – liepos 2 d.);
  • „YAGA Gathering“ (rugpjūčio 3–7 d.)
  • „LOFTAS Fest“ (rugsėjo 8-9 d.).

Festivaliuose įrengtose edukacinėse palapinėse apsilankę renginių dalyviai galėjo gauti sveikatos specialistų konsultacijas apie psichoaktyvių medžiagų poveikį ir riziką, saugius lytinius santykius, savo blaivumą pasitikrinti alkotesteriais, nemokamai atlikti greitąjį ŽIV testą.

Ne bausti ir bauginti, o šviesti ir suteikti pagalbą – tokiu principu vadovaujasi edukacinė iniciatyva „Saugi erdvė“. „Palapinėje apsilankę žmonės dažniausiai domėjosi psichoaktyvių medžiagų maišymo poveikiu ir rizikomis, klausė ar Lietuvoje galima išsitirti psichoaktyvių medžiagų sudėtį ir grynumą”, – prisimena Girvydas Duoblys, koalicijos „Galiu gyventi“ atstovas.

„Saugi erdvė“ edukacinę iniciatyvą įgyvendina Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Koalicija „Galiu gyventi“, VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūminių apsinuodijimų skyrius, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacija „Demetra“, UAB „Alkotesteris“, Sveikatos apsaugos ministerijos ekstremalių sveikatai situacijų centro apsinuodijimų informacijos biuras ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.

Europos Komisija ir Jungtinės Tautos tvirtina, jog visuomenės edukacija ir narkotikų dekriminalizavimas yra sėkmingi ir efektyvūs būdai, vedantys link sąmoningos ir sveikos visuomenės. Institucijos rekomenduoja, kad nacionalinė narkotikų politika būtų išsamaus ir subalansuoto požiūrio, visapusiškai gerbtų žmogaus teises, saugotų žmogaus sveikatą, užtikrintų šeimos bei visuomenės saugumą, skatintų bendradarbiavimą ir pilietinės visuomenės iniciatyvumą.

PATARIMAI

loftasfest

Yaga2017 (3)

TOP